НОВІ НОРМИ ТА ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ В ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
До уваги батьків!!!
Для того, щоб оформити пільгу на безкоштовне харчування дітей в ЗДО, необхідно подати у бухгалтерію закладу такі документи:
*Для дітей, батьки яких учасники АТО,дітям, з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітям, які мають статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів:
– копію Посвідчення учасника АТО або Довідку про участь в АТО, в якій вказуються терміни перебування в АТО та номер наказу (в разі відсутності в довідці номера наказу та термінів перебування додатково надається витяг наказу по в/ч);
– копію свідоцтва про народження дитини.
*Для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях:
– копію розпорядження міського голови про призначення опікунів;
– копію свідоцтва про народження дитини.
*Для дітей з особливими потребами ( з інвалідністю):
– копію посвідчення дитини –інваліда або копію медичного висновку МСЕК;
– копію свідоцтва про народження дитини.
*Для дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», які виховуються у комунальних закладах дошкільної освіти:
– довідку із управління соціального захисту про отримання сімє’ю допомоги;
– копію свідоцтва про народження дитини.
*Для дітей , у сім’ях яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється Законом «Про Державний бюджет України» для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти
– довідку про доходи усіх членів сім”ї за попередній квартал;
– копію свідоцтва про народження дитини.
Для того, щоб оформити пільгу на оплату харчування дітей в розмірі 50% від його вартості, необхідно подати у бухгалтерію ЗДО такі документи:
* Для дітей, що виховуються в сім’ях, у складі яких троє і більше дітей. Нарівні з рідними дітьми враховувати падчерок та пасинків, які проживають у цій сім’ї, якщо вони не були враховані в сім’ї іншого з батьків, а також дітей, на яких оформлена опіка у зв’язку зі смертю батьків, позбавленням їх батьківських прав, засудженням до позбавлення волі, включаючи час перебування під слідством або направленням на примусове лікування:
– копія посвідчення багатодітної сім’ї;
– копію свідоцтва про народження всіх дітей (якщо дитина, яка виховується в багатодітній сім’ї досягла 18 років, але навчається у вищому або професійно-технічному закладі на денній формі, додатково подається довідка, що підтверджує її навчання.)
Директор ЗДО №4 Карашевич Наталія
Впровадження системи управління безпечнісю харчових продуктів (НАССР)
ЩО ТАКЕ СИСТЕМА НАССР
Міжнародна системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (англ. HACCP — Hazard Analysis and Critical Control Points) — система, яка ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів. Іншими словами — це аналіз ризиків і контролю критичних точок.
Система НАССР:
- Стосується лише безпечності харчових продуктів і не стосується їх якості.
- Запобіжний інструмент контролю за небезпечними факторами.
- Не гарантує безпечності харчових продуктів, а лише зменшує ризик виникнення випадків щодо загрози їх безпечності.
- Не автономна програма. Її основа — це система заходів контролю, що складається з програм-передумов, які потрібно запровадити й належно підтримувати.
Контроль за реалізацією вимог чинного законодавства щодо впровадження постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, покладено на Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Вимоги щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, затвердило Мінагрополітики наказом від 01.10.2012 № 590 (далі— Вимоги).
Про програми-передумови НАССР
Для ефективного функціонування системи безпечності харчових продуктів та контролю за небезпечними факторами заклади освіти перед застосуванням системи НАССР мають розробити, задокументувати й впровадитипрограми-передумови. Сфера застосування програм-передумов охоплює усі потенційні загрози безпечності. Програма-передумова— основні умови безпечності харчових продуктів та діяльність, необхідні для підтримання гігієни навколишнього середовища у всьому харчовому ланцюгу і придатні для виробництва та постачання безпечних кінцевих продуктів і безпечних харчових продуктів для споживання людиною, а також поводження з ними.
Мета програми-передумови— зменшення ризику перехресного забруднення шляхом належного планування та організації потоків руху неперероблених, частково перероблених та перероблених харчових продуктів, допоміжних матеріалів для переробки харчових продуктів, предметів і матеріалів, що контактують з харчовими продуктами, персоналу так, щоб вони не несли загрозу безпечності продуктів. Заклади освіти мають запровадити програми-передумови з урахуванням асортименту харчових продуктів, технологічних процесів і специфіки роботи харчоблоків.
ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ УЖЕ СТАЛО ЗВИЧНИМ ВИКОНУВАТИ НОРМИ ДОКУМЕНТІВ:
- Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОН, МОЗ від 17.04.2006 №298/227 (далі— Інструкція);
- Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ від 24.03.2016 №234 (далі— Санітарний регламент);
- Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом МОЗ, МОН від 01.06.2005 №242/329 (далі— Порядок).
Дотримання вимог цих документів— основа для виконання програми-передумови.